Regulamin świetlicy szkolnej

1. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:45 do 16:00.
2. Świetlica szkolna przeznaczona jest dla dzieci rodziców pracujących. W razie nagłej potrzeby istnieje możliwość skorzystania ze świetlicy dzieci, które nie są zapisane, po uprzednim zgłoszeniu tego wychowawcy świetlicy.
3. Obowiązkiem rodziców lub opiekunów jest zapisanie dziecka do świetlicy (należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY). Przy zapisie dziecka należy podać dane dziecka oraz wskazać osobę, która będzie dziecko odbierała. Należy także podać adres i telefon kontaktowy rodziców.
4. Do odbioru dziecka uprawnieni są rodzice oraz osoby zamieszczone w Karcie Zgłoszenia.
5. Dziecko po przyjściu do świetlicy jest pod stałą opieką wychowawcy. Uczniowie samodzielnie przychodzą do świetlicy.
6. Dziecko musi zostać odebrane ze świetlicy przez rodziców lub opiekunów do godziny 16:00. Po godzinie 16:00 świetlica nie sprawuje opieki nad dzieckiem.
7. W razie samodzielnego wychodzenia uczniów ze świetlicy, rodzice lub opiekunowie są zobowiązani do pisemnego oświadczenia o odpowiedzialności za powrót dziecka do domu. Bez pisemnej zgody dziecka (opiekuna) dziecko nie może opuścić świetlicy,
8. Uczeń ma obowiązek informowania wychowawcy o każdorazowym, nawet krótkotrwałym oddaleniu się. Zabrania się samowolnego wychodzenia uczniów ze świetlicy.
9. Uczeń przychodząc do świetlicy korzysta z różnorodnych propozycji zajęć.
10. Uczniowie świetlicy korzystają z pomocy wychowawcy w nauce i podczas odrabiania lekcji.
11. Uczeń zobowiązany jest do poszanowania sprzętu świetlicowego i zabawek. Za zniszczenia odpowiadają rodzice.
12. Każdy z rodziców lub opiekunów zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem świetlicy.
13. Czas pracy świetlicy w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych określa dyrektor szkoły. Świetlica szkolna jest nieczynna w dniu rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego.
14. Świetlica szkolna realizuje swoje zadania według rocznego planu pracy świetlicy oraz autorskich programów i innowacji pedagogicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz